Chwila czasu na refleksje Najczęstsze wymówki dotyczące zdrowego stylu życia????
 
-Nie mam czasu
To chyba jedna z najpopularniejszych wymówek – Mam zbyt dużo pracy, by zająć się swoim zdrowiem. Gdy tylko zrobi się więcej luzu, zapiszę się na siłownię, pójdę pobiegać, zacznę zdrowiej się odżywiać. Tylko często po okresie wzmożonej pracy, nie mamy już siły i motywacji by zacząć działać. Wtedy pojawia się kolejna wymówka.
-Jestem zmęczona
Jesteś zmęczona i nie masz siły na żadną aktywność, w tym przygotowanie zdrowych posiłków. Jesz więc coś na szybko w pobliskiej knajpce, albo co gorsza wybierasz fast food w drodze do domu. Po posiłku siadasz przed telewizorem lub bezcelowo przeglądasz Internet. Kładziesz się spać, by wstać rano wyczerpana. To błędne koło, które trzeba przerwać. Jeśli nie zrobimy czegoś, by podnieść jakość naszego życia, nie poczujemy się lepiej.
-Zdrowe produkty są drogie
Niektóre produkty ekologiczne są droższe, ale nie zawsze musimy sięgać po żywność oznaczoną symbolem EKO lub BIO. To że produkt jest ekologiczny, nie znaczy od razu, że jest dla nas zdrowy. Produkty ekologiczne potrafią zawierać spore ilości cukru, dlatego nie czujmy się zwolnione z czytania składów. Często obok siebie w sklepie ustawione są dwa produkty w podobnych cenach, ale z różnymi składami i to od nas zależy, który wybierzemy. Sezonowe owoce i warzywa są tańsze i zdrowsze od tych importowanych. Ceny zdrowej żywności różnią się w zależności od sklepu, warto zaglądać do różnych punktów i wybierać te w przystępniejszych cenach. Odżywiając się zdrowiej wydajemy mniej na suplementy, które często zastępują nam wartościowe posiłki. Własne uprawy i przetwory także odciążą nasz budżet, a dodatkowo mamy pewność co do składu.
i dalej ciągniemy temat :)
-Za bardzo lubię słodycze, by z nich zrezygnować
Ja też uwielbiam słodycze, ale gdy przeczytałam ile szkody w organizmie potrafi wyrządzić cukier, szybko pozbyłam się go z mojego jadłospisu. Możemy zastąpić słodycze zdrowymi przekąskami takimi jak orzechy, owoce, bakalie czy zdrowe soczki. Możemy też upiec ciasto lub bułeczki orkiszowe, które będą znacznie zdrowsze od tych kupowanych w sklepach.
 
najwiekszym chyba hitem który często słyszę jest
-jestem za gruba żeby być na diecie (no tutaj komentarz wydaje sie zbyteczny) bo przecież pracuje własnie dla Was zakres wagi 10kg(chociaż też troche mniejszych przerobiłem diet-299kg)
i zaraz po tym
-co powiedzą ludzie że jestem na diecie
i ostatni to wstyd przed kontaktem przed drugą osobą (mną w tym przypadku) wszyscy którzy mnie znają zdają sobie sprawę że jestem otwarta osobą i zawsze (nie tylko na wizycie z okazji diet:) znajdzie sie chwila na kawę :)
Pozdrowionka
Wojtek